Vinohrady jako lokalita

Punc starých dobrých časů, důstojný chlad starých činžáků i rušná hlavní třída se spoustou malých restaurací, kaváren a obchůdků všude v okolí – to jsou dnešní Vinohrady, kterým v ulicích už pěkných pár let tepe mladá krev.

Vinohrady jako lokalita k bydlení

To málo, co zbylo z industriální zástavby kolem rezidenčních čtvrtí Vinohrad, je přeměňováno na moderní a stylové byty, do kterých se stěhují ti, kteří chtějí být in. Ve Vinohradech tak není problém v ulicích narazit na některé známé osobnosti.

Praha 10 – stranou nebo v centru?

Vinohrady jsou jednou z nejlepších možností, jak bydlet blízko centra, ale zároveň stranou hlavních turistických tras a davům lidí. Praha 10 je také nesrovnatelně cenově dostupnější, než čtvrti blíže historickému centru. Celé Vinohrady mají společných hned několik významných výhod:

  • Praha 10 má excelentní dopravní obslužnost. To, co nepokrývá trasa A metra, zvládnou tramvaje. Do centra i čtvrtí dále na okraji se z Vinohrad dostanete za pár minut.
  • Z Prahy 10 je také poměrně rychlé napojení na Jižní spojku, takže ani cesta z Prahy nemusí být noční můrou.
  • Pro tradiční rezidenční čtvrť, jakou jsou Vinohrady, je samozřejmá maximální občanská vybavenost. Na Praze 10 najdete jak velké supermarkety, tak malé obchůdky třeba s italskými lahůdkami. Pestrou paletu kaváren, restaurací a barů nemusíme ani připomínat.
  • Ač se to na první pohled nezdá, na Vinohradech najdete také dost zeleně – Gröbovka, Bezručovy sady nebo blízké Riegrovy sady uspokojí i ty, pro které je důležitější pohodlná lavička mezi stromy, než posezení v kavárně.

Pro koho jsou Vinohrady vhodné

Tím samozřejmě netvrdíme, že Vinohrady leží uprostřed přírody – to jistě ne. Vinohrady jsou městskou čtvrtí se vším všudy – ale jsou čtvrtí luxusní, vyhledávanou a neustále se kultivující. Vinohrady mají budoucnost. Proto v jejich ulicích najdete nejen úspěšné manažery nebo celebrity, ale i rodiny s dětmi nebo mladé podnikatele.

Vinohrady se svým mezinárodním charakterem přitahují lidi všech typů, takže pokud vám podobný mix v luxusním střihu dělá dobře, určitě se vám na Vinohradech bude líbit.