Proč bydlet na Vinohradech

Otázka by klidně mohla znít proč nebydlet na Vinohradech – ušetříme tím váš čas. Bydlení na Vinohradech by nemuselo sedět tomu, kdo touží po procházkách lesy, po loukách začínajících hned za domem, po klidu maloměsta. Vinohrady jsou totiž čistokrevnou městskou čtvrtí. I když mají několik parků, klid lesíků na kraji Prahy v nich nehledejte – spíše pejskaře, sportovce, maminky s kočárky a penzisty na lavičkách.

Pohled na Rezidenci Korunní

Pokud nemáte byt v některé z bočních ulic (nebo alespoň okna do vnitrobloku), může vám vadit ruch hlavních tříd i všudypřítomných hospůdek a kaváren. Pro někoho mohou být také byty v Praze 10 cenově poněkud hůře dostupné – je poznat, že nejste na sídlišti na kraji Prahy. Poslední nevýhodou může být parkování. Jestliže nemáte vlastní garáž či parkovací stání, můžete trávit s parkováním více času, než byste chtěli.

Dost nevýhod, co bydlení na Vinohradech a výhody?

Důvodů pro pořízení bytu na Vinohradech bychom mohli najít celou řadu. Za všechny můžeme zmínit dostupnost a různorodost nabízených nemovitostí (od sto let starých měšťanských paláců po novostavby typu Rezidence Korunní), bleskové dopravní spojení do centra i okrajových čtvrtí díky metru i tramvajím nebo kompletní občanskou vybavenost včetně desítek a desítek obchodů, restaurací, kaváren, služeb a institucí.

To, co ale většinu zastánců bydlení na Vinohradech nadchne nejvíce, je jakýsi duch Vinohrad. Punc tradiční rezidenční čtvrti je všudypřítomný – ať už v architektuře, tak i vzrostlé zeleni a řadě malých obchůdků i rodinných restaurací.

Bydlení na Vinohradech je ideální pro městského člověka, který ráno seběhne do pekárny v přízemí, po cestě do práce si dá kávu z malé pražírny na rohu, na oběd zaskočí na menu do italského bistra, večer si zaběhá v přilehlém parku, a když v jedenáct večer dostane chuť na zmrzlinu, najde ji v blízké večerce. Byty v Praze 10 vám umožní velkoměsto vychutnávat.